5 יינות מעולים לאירוח

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
מתכונים אחרונים
אהבתם?
שתפו עם החברים!

שולחנות ארוחת שישי, ערבי גבינות וכל מאורע אחר שמזמין אותנו לשבת ולשתות אלכוהול באלגנטיות לא יהיה שלם בלי יין איכותי. יין זה הרבה יותר מסתם משקה. יין הוא התססה, התיישנות, בישול. זה משקה שמשלב בו את ארבעת האלמנטים שמתכנסים יחדיו בתהליך של יצירת יש – מעיין. אלכימיה. ואלה הם חמשת היינות הטובים ביותר לאירוח.

 

קנטינה ג'וליאנו

למעשה, כל יין איטלקי מגיע הנגיעה המיוחדת שלו. בדומה לישראל, הקרקע האיטלקית באזורים רבים בורכה במינרלים ובתנאי מזג אוויר נהדרים כמו אדמה בזלתית ושמש סיציליאנית. קנטינה ג'וליאנו הוא יקב שממוקם בטוסקנה, חבל האמצע של איטליה, איפה שהקרקע טובה, מזג האוויר מפרגן והכל פשוט עושה טוב ליין, מהגפן ועד לביקבוק. אם יש לכם ספק איפה ניתן להשיג אותו, זה הזמן להיכנס לאתר של קידוש חנות יין.

 

יינות יתיר

אי שם בדרום, למרגלות הר שמשקיף מצד אחד על בקעת ערד ומצידו השני לעבר גבולות הקו הירוק, שוכן יקב בארץ מדבר. יקב יתיר מתפאר בשלוש סדרת שונות של ממסכי יין; הכוונה היא לבלנדים של יין אדום, לבן ורוזה. למעשה, היינות עשויים מתערובת של זני קברנה סובניון ופטי ורדו. יין יער יתיר האדום הוא יין חובה לכל ארוחה משובחת ואם תחפשו בקפידה מבצעי יין, תוכלו להשיגו בהנחה!

 

בת שלמה שרדונה

יין לבן, וכל מילה מיותרת. היין הלבן הזה בחסות יקב בת שלמה מביא עימו רעננות וחמצמצות נהדרת שמשתלבת פשוט נהדר בכל ארוחה שרק תעלו בדעתכם. המלצת המערכת היא לשלב אותו בארוחה עם דגים בעיקר, כך שתוכלו להנות מהטעם הנהדר שלו אך גם לתת מקום לאוכל שעל השולחן.

דראפייה

דראפייה

אי אפשר לדבר על יין מבלי להעלות איזה שם ראוי לציון. בהקשר זה, הררי זה חייב להיות צרפתי, ואם כבר צרפתי אז שיהיה גם מחבל ארץ שיש על שמו משקה. שמפניה של דראפייה היא בין בקבוקי השמפניה הטובים ביותר שאפשר להשיג במחיר שלא בהכרח שובר את הכיס. הבקבוק משתלב נהדר כמשקה פתיח לארוחה ואפילו במהלכה, רק שימו לב שאתם שומרים על פאסון ולא נופלים על הבקבוק לבד.

דלתא פאי פורט 2017

דלתא פאי פורט 2017

בין כל היינות והמבעבעים למיניהם, פעמים רבות אפשר לשכוח שיש מדינה בקצה היום התיכון שהביאה לעולם את היין המתוק. יין שמושלם לקינוח או אפילו כמשקה לפתוח איתו את בלוטות הטעם, להעיר אותם. דלתא פאי פורט זה גרסה ישראלית ליין פורט ממותק. מורכב, עמוק ועשיר בטעם.

 

נסכם בקצרה

זה קשה להגיד רק איזה יינות יהיו מושלמים לגמרי לשולחן. יין זה פילוסופיה ועניין הטעם האישי הוא שמכריע את הכף. בכתבה זו מוצגים בפניכם יינות תוצרת הארץ ושתי נציגים מחו"ל, שללא ספק יהיו היינות הטובים ביותר על כל שולחן.

קנטינה ג'וליאנו

מתכונים נוספים
שאולי תאהבו