3 סוגי הפיצוחים שתרצו להגיש לאורחים

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
מתכונים אחרונים
אהבתם?
שתפו עם החברים!

אין כמעט סיטואציה חברתית כאן במדינת ישראל שלא כוללת פיצוחים. בראש ובראשונה צועדים כמובן אירועי ספורט גדולים, ובייחוד משחקי כדורגל גורליים שאתם יושבים לראות עם כל החברים. אבל כמובן גם בסוף ארוחת שישי משפחתית, כנשנוש בין ארוחות, או כמשהו לשים על צלחת ליד הבירה של סוף היום.

עוד לא פגשנו את הישראלי שאמר לנו שהוא ממש לא אוהב לפצח גרעינים. לכל אחד מהחברים כמובן יש את דוכן הפיצוחים הסודי שלו שהוא קונה אך ורק ממנו, וכמובן לא מוכן לקבל את העובדה שלא מדובר על דוכן הפיצוחים הכי טוב בעולם.

 

אז למה להגיש פיצוחים לאורחים?

אם אתם מתלבטים מה הקינוח או הכיבוד שכדאי לכם להגיש לאורחים שמגיעים אליכם, כנראה שפיצוחים יהיו הימור בטוח. כמעט כולם אוכלים פיצוחים, מהילדים הצעירים ועד לסבים המבוגרים. לפיצוחים יש הרבה מאוד יתרונות: הם זולים יחסית ולא מכבידים על הכיס, אפשר לקנות מגוון רחב מאוד של פיצוחים, מגוון רחב של פיצוחים שווה למגוון רחב של טעמים מגוונים כך שכל אחד יוכל למצוא את מה שמתאים לו. בנוסף, לפיצוחים יש חיי מדף ארוכים יחסית, ואם יישארו לכם פיצוחים תוכלו תמיד לשלב אותם בסלט או במנה אחרת.

 

פיצוחים קלויים

פיצוחים קלויים צועדים ללא ספק בראש רשימת הפיצוחים האהובים. לקליית הפיצוחים יש כמה מטרות: לשפר את הטעם של הפיצוחים, לשפר את הארומה של הפיצוחים, להעניק לפיצוחים מרקם פריך. תהליך הקלייה הוא חימום של הפיצוחים באופן יבש. את רוב הפיצוחים קולים ללא קליפה, אך ישנם פיצוחים שקולים דווקא עם הקליפה. ישנם פיצוחים שקלייתם מסייעת להפריד בין הגרעין ובין הקליפה, כמו קשיו, מסיבה זו די קשה למצוא אגוז קשיו לא קלוי.

 

אז איזה פיצוחים כדאי להגיש לאורחים שלכם?

כדי לא להשאיר אתכם תוהים ומתלבטים מול המגוון המסחרר של הפיצוחים שיש כיום בכל חנות, הרכבנו עבורכם רשימה של 3 סוגי פיצוחים טעימים ואהובים במיוחד.

  1. גרעיני חמניות (גרעינים שחורים) – מדובר ללא ספק על הפיצוח הקלאסי ביותר. זהו השלב הראשון של כל מפצח מתחיל. תהליך הפיצוח הוא חלק בלתי נפרד מחוויית האכילה. לא סתם מדובר על סוג הגרעינים האהוב ביותר, הוא כמעט ממכר ואי אפשר להפסיק לפצח אותו. להשלמת החוויה מומלץ להקרין משחק כדורגל ולהזמין אוהדים משתי הקבוצות היריבות.
  2. אגוזים – ישנם סוגים רבים של אגוזים בגדלים, במרקמים, ובטעמים שונים. ההמלצה שלנו היא לקנות מעט מכל סוג וכך להבטיח שכל אחד ימצא משהו שהוא אוהב. מלבד הטעם כדאי שתדעו שלמשפחת האגוזים יש ערכים תזונתיים גבוהים מאוד, אך כמובן שמומלץ לא להפריז בצריכה.
  3. בוטנים – פיצוח בסיסי, נפוץ, ואהוב מאוד. ישנם בוטנים בשלל שיטות הכנה וקלייה. בדומה לאגוזים יש להם ערכים תזונתיים גבוהים וכדאי לאכול מהם.

פיצוחים קלויים

מתכונים נוספים
שאולי תאהבו